Okładka książki Zbigniew Wodecki
Okładka książki

Prószyński Media
Warszawa 2011
ISBN 978-83-7648-916-2

Zbigniew Wodecki, Wacław Krupiński

Zbigniew Wodecki. Pszczoła, Bach i skrzypce

Nagroda Krakowskiej Książki Miesiąca Stycznia 2012

O książce

Zbigniew Wodecki – mistrz autoironii – z wielkim dystansem prezentuje swoje życie. Dzieciństwo, gdy chciał być Robin Hoodem, lata mordęgi na skrzypcach, bo nie chciały same grać, bandę, z którą rozrabiał, liceum muzyczne, z którego został wyrzucony, wreszcie szybkie wchodzenie, przez znaczące estrady Europy, w dorosłość. Miał 27 lat, 6 lat pracy w orkiestrze, pierwsze przeboje i troje dzieci, gdy zdawał maturę. Mógł zostać w Niemczech, ale nie chciało mu się uczyć języka, mógł robić karierę jako skrzypek, ale wolał śpiewać, co nie przeszkadza mu bardziej cenić muzyków. Uwielbia popularność, dba o nią i nie boi się jej pułapek. Ironizuje na temat tego, co osiągnął, ale też dobrze zna swą wartość. To pozwala mu szczerze mówić o show-biznesie, o pracy z Ewą Demarczyk, a także o kulisach „Tańca z gwiazdami”.

O autorach

Zbigniew Wodecki (ur. 1950) – polski piosenkarz, muzyk multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, aktor i prezenter telewizyjny. Zmarł 22 maja 2017 roku.

Wacław Krupiński - dziennikarz, krytyk, redaktor działu kultury „Dziennika Polskiego”. Autor książek „Głowy piwniczne”, „Moje woperowstąpienie. Rozmowy z Jadwigą Romańską” i „Jan Kanty Osobny”.