Okładka książki Leksykon wszystkich postaci biblijnych
Okładka książki

Wydawnictwo Petrus
Kraków 2015
ISBN 978-83-7720-244-9

Ks. Pius Czesław Bosak

Leksykon wszystkich postaci biblijnych

Nagroda Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada 2015

O książce

Leksykon stanowi wielką pomoc w czytaniu Pisma Świętego, objaśnia bowiem wszystkie postaci, o których czytamy, zarówno konkretne osoby, jak i nazwy zbiorowe oraz imiona symboliczne. O bogactwie treści tego leksykonu świadczą prawie cztery tysiące haseł, które nie tylko opisują daną postać, ale również informują o miejscu występowania jej w tekście biblijnym.

Autor tego leksykonu problematyką postaci biblijnych zajmuje się od dawna i publikował już pozycje dotyczące tego tematu. Podstawową z nich było dziewięciotomowe wydanie, ukazujące się w ciągu dwunastu lat, stanowiące doskonałą pomoc dla specjalistów. Wydanie prezentowane obecnie przeznaczone zostało dla zwykłych czytelników, którym dostarcza solidnej wiedzy, ale w rozsądnych dawkach, pomagających w lekturze, a nie obciążających balastem informacji, która nie każdemu jest potrzebna.

O autorze

Ks. Pius Czesław Bosak (ur. 1944 r.) – polski duchowny katolicki. Jest autorem kilkuset artykułów drukowanych w czasopismach wydawanych w Polsce, Niemczech, Francji i Szwajcarii jak i ponad dwudziestu pozycji książkowych w tym głównie poświęconych problematyce biblijnej.